واردات ریل ب

واردات ریل به کشور متوقف نشده است

مدیرعامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران گفت: واردات ریل به کشور متوقف نشده چراکه قبل از تولید ریل در کشور، قراردادهایی بسته شده و تحویل ریل ادامه داد، البته از امروز خرید خارجی صورت نمی‌گیرد.

محسن پورسید آقایی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اصفهان، در حاشیه امضای قرارداد میان شرکت ذوب آهن و راه آهن برای خرید ریل ملی  با اشاره به تولید ریل ملی توسط شرکت ذوب آهن اصفهان اظهار داشت: راه آهن کشور برای ۳ سال آینده به ۷۰۰ هزار تن ریل نیاز دارد که با ساخته شدن ریل در کشور، این نیاز در تولیدات داخلی تأمین می‌شود.

وی افزود: در قراردادی که بین راه آهن و ذوب آهن اصفهان بسته شده قرار است این شرکت تا پایان سال ۴۰ هزار تن ریل تولید کرده و در اختیار راه آهن قرار دهد که ارزش ریالی این قرارداد ۲۵ میلیون یورو و یا ۱۰۰ میلیارد تومان است. 

مدیرعامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه سال آینده قرارداد بزرگی میان راه آهن و ذوب آهن بسته می‌شود، گفت: واردات ریل به کشور متوقف نشده چراکه قبل از تولید ریل در کشور، قراردادهایی بسته شده و تحویل ریل ادامه داد، البته از امروز خرید خارجی صورت نمی‌گیرد.

به گزارش تسنیم، بر اساس صحبت‌های مدیرعامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران قرار است با تحویل ۴۰ هزار تن ریل U33 به راه آهن، مذاکرات برای انعقاد قرارداد خرید ۱۰۰ هزار تن ریل UIC60 از شرکت ذوب آهن اصفهان پیگیری می‌شود.

این مطلب ۱۲ بار خوانده شده

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.